بهترین زمان درمان برای انجام ارتودنسی چه زمانی میباشد؟

این یک سوال عالی است و راه های مختلفی برای پاسخ به آن وجود دارد، که دکتر طیبی به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی در ظفر به آن پاسخ میدهد.

 

یکی از اساسی ترین ها این است: هر زمان که یک سوال در رابطه با هماهنگی دندان هایتان دارید، شما باید یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. گاهی اوقات یک مشکل در این زمینه دردناک است. تنفس دهان نامرتبی یا ناهماهنگی دندان ها و عدم توانایی راحت لب هایتان را ببندید ممکن است علائمی باشد که نیاز به درمان ارتودنسی باشد. به همین ترتیب، اگر فک ها به نظر می رسد اغلب در موقعیت، تغییر می کنند یا صداها در هنگام باز و بسته کردن فک ایجاد میشود، یا اگر متوجه شدید که شما به طور ناخواسته زبان یا گونه ی خود را گاز می گیرید، ممکن است نیاز به ارتودنسی داشته باشید.

 

دندان هایی که به طور غیرمعمول روی هم قرار میگیرند حتی می توانند باعث عدم تعادل صورت (نامتقارن) شوند. این یک مشکل است که اغلب می تواند با درمان ارتودنسی اصلاح شود و این موارد نام برده شده توسط بهترین متخصص ارتودنسی در ظفر درمان میشود.

 

ارتودنسی برای کودکان

علاوه بر این دستورالعمل های عمومی، توصیه های ویژه ای برای کودکان وجود دارد. بهترین متخصص ارتودنسی در ظفر توصیه می کند که کودک شما دارای معاینه ارتودنسی در سن 7 سالگی باشند، برای دو دلیل بسیار مهم.

حقیقت این است که تفاوت های زیادی در رویش دندان در آن دوران وجود دارد به طوری که یک متخصص به شما می گوید که آیا یک کودک ممکن است یک مشکل ارتودنسی داشته باشد یا اینکه فقط یک تغییر طبیعی است. در آن زمان، ارتودنتیست معمولا می تواند تعیین کند که آیا فضای کافی در دهان برای قرار دادن دندان دائمی وجود خواهد داشت یا خیر.

دلیل دوم برای معاینه زود هنگام این است که بسیاری از شرایط به مراتب ساده تر می شود، اگر آنها در مرحله اولیه تشخیص داده شوند. به عنوان مثال، یک پلاستیک ساده ارتودنسی میتواند به طور موثر یک crossbite کودک (وضعیتی که دندانهای بالای آن در داخل و پایینتر قرار میگیرند) را درمان کند، زیرا فک جوان هنوز به سرعت در حال رشد است.

 

مشکلات دیگری که معمولا در دوران کودکی مشاهده می شود نیز وجود دارد که ممکن است از درمان ارتودنسی نیز بهره مند شوند. این موارد شامل زود یا دیر افتادن دندان های کودک می باشد. اما به یاد داشته باشید که غربالگری اولیه به این معنا نیست که درمان باید از اوایل شروع شود در واقع، اکثر بچه ها درمان ارتودنسی فعال را تا 9-14 سالگی شروع می کنند.

 

ارتودنسی برای بزرگسالان

وقتی لبخند می زنید دهان خود را با دستان خود می پوشانید؟ آیا شما در برابر افراد دیگر اعتماد به نفس کافی ندارید؟ زیرا لبخند شما به اندازه ای که شما می خواهید زیبا نیست، در این صورت بهترین زمان برای دیدن ارتودنتیست است!

چرا بزرگسالان بیشتر در معرض درمان ارتودنسی هستند؟ دلایل زیادی وجود دارد.

درمان ارتودنسی می تواند در هر سنی موفقیت آمیز باشد. در بیماران مسن تر، انطباق معمولا یک مسئله است.  با در دسترس بودن براکت های سرامیکی شفاف و براکت های لینگوال و یا الاینرهای شفاف، سخت است که بگوییم آیا شما در حال استفاده از وسایل ارتودنسی هستید یا خیر. بنابراین نگران نباشید که وسایل های فلزی ممکن است با تصویر حرفه ای شما در هم تنیده شوند. پس مرتب کردن دندانها در سنین بالا با توجه به داشتن لثه های سالم علاوه بر پیچیدگی بیشتر قابل انجام است اما تغییرات در فک امکان پذیر نمی باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در ظفر با بهترین امکانات و تجربه ی بالا درمان ارتودنسی را برای تمامی سنین انجام میدهد.

2019-05-26T17:53:26+03:30
وبسایت رسمی دکتر طیبی از کوکی های سوم شخص استفاده می نمایید . Settings تایید